Kurs pierwszej pomocy skierowany dla dzieci i młodzieży
Dodane przez redakcja dnia Wrzesień 21 2019 16:10:00
Tekst alternatywny Już 6 października na hali widowiskowo – sportowej przy Szkole Podstawowej w Sieprawiu odbędzie się kurs pierwszej pomocy skierowany dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych naszej gminy.
Rozszerzona zawartość newsa


Już 6 października na hali widowiskowo – sportowej przy Szkole Podstawowej w Sieprawiu odbędzie się kurs pierwszej pomocy skierowany dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych naszej gminy.

Akcję zainicjowało „Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw”. Dla organizacji, która powstała na terenie naszej gminy na początku tego roku będzie to pierwsza podjęta inicjatywa skierowana do mieszkańców. Jak podkreślają organizatorzy, kurs i warsztaty dla dzieci i młodzieży były pierwszym pomysłem członków stowarzyszenia, dlatego to właśnie ta inicjatywa została wybrana na start działalności organizacji.
Kurs i warsztaty poprowadzą licencjonowani ratownicy medyczni, którzy przybliżą podstawowe i najważniejsze aspekty pierwszej pomocy ofiarom m.in. wypadków drogowych czy domowych.

Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję nauczyć techniki wykonywania sztucznego oddychania na specjalnie przygotowanych manekinach czy właściwego ułożenia ciała poszkodowanego.

Warsztaty połączone ze szkoleniem rozpoczną się 6 października od godziny 15. Organizatorzy zapraszają przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas podstawowych z całej gminy wraz z rodzicami. Jednakże każdy mieszkaniec gminy Siepraw, który będzie chciał zdobyć wiedzę na temat pierwszej pomocy i pojawi się na szkoleniu, będzie bardzo mile widziany.
Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.