Szukamy Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego 2018
Dodane przez redakcja dnia Lipiec 18 2019 17:13:51
Tekst alternatywny Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów już po raz kolejny ogłasza konkurs organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego 2018 roku. Edycja jest wyjątkowa, bowiem do sołectw, z których pochodzą zwycięzcy, trafi w sumie rekordowa pula 100 tys. zł.
Rozszerzona zawartość newsa


Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów już po raz kolejny ogłasza konkurs organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego 2018 roku. Edycja jest wyjątkowa, bowiem do sołectw, z których pochodzą zwycięzcy, trafi w sumie rekordowa pula 100 tys. zł.

Konkurs jest doskonałą formą uznania pracy sołtysa na rzecz swojej lokalnej społeczności oraz okazją do rozpowszechnienia dobrych praktyk wdrażanych przez włodarza. Doskonale wiemy ile trudu i zaangażowania wkładają każdego dnia w swoją pracę, dlatego postawy te chcemy wyróżniać i nagradzać

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

W tym roku pula, która trafi do zwycięzców to rekordowe 100 tys. zł. Sołtys, który stanie na najwyższym miejscu podium otrzyma na rzecz swojej wsi 50 tys. zł, za drugie miejsce przewidziano 30 tys. zł, z kolei za trzecie 20 tys. zł.
O zwycięstwie w konkursie zdecyduje ocena zgłoszeń według następujących kryteriów:

• osiągnięcia inwestycyjne i rzeczowe w 2018 r. realizowane dzięki zaangażowaniu sołtysa/przewodniczącego
• współpraca z mieszkańcami i samorządem gminnym w 2018 r.
• zaangażowanie sołtysa/przewodniczącego w działania z zakresu inicjatyw lokalnych, edukacji, kultury i promocji sołectwa/osiedla/dzielnicy w 2018 r.
• opinia koła gminnego (wymagana w gminach, w których koła funkcjonują), a także opinia wójta/burmistrza
• innowacyjne formy działalności sołtysa.

Termin nadsyłania zgłoszeń w konkursie upływa 5 sierpnia 2019 r.

W tym roku rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w gminie Zakliczyn, z której pochodzi ubiegłoroczny laureat – Józef Franczyk. Uroczyste ogłoszenie zdobywcy tytułu Sołtysa Roku Województwa Małopolskiego 2018 roku odbędzie się 1 września br. podczas Dożynek Województwa Małopolskiego.


Szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora konkursu – Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów.Źródło: Urząd Marszałkowski w KrakowieRedakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.