Policjanci odzyskali skradziony rower. Złodziej i paser z zarzutami.
Dodane przez redakcja dnia Lipiec 05 2019 18:27:46
Tekst alternatywny
Do kradzieży roweru marki Maltrack doszło 2 lipca 2019 roku pod jednym z centrów handlowych w Myślenicach. Jego wartość to ponad tysiąc złotych. 14-letnia myśleniczanka pozostawiła go tam i wspólnie z przyjaciółmi poszła na zakupy.

Rozszerzona zawartość newsa


Kryminalni z myślenickiej komendy we wtorek (2 lipca br.) otrzymali informację o kradzieży roweru pozostawionego przy centrum handlowym. Nieznany sprawca, zabrał jednoślad pozostawiony bez zabezpieczenia na parkingu. Złodziej bardzo szybko sprzedał go, jednak natychmiastowe działania policjantów Referatu Operacyjno – Rozpoznawczego doprowadziły do odzyskania roweru i zatrzymania sprawców przestępstw.

Do kradzieży roweru marki Maltrack doszło 2 lipca 2019 roku pod jednym z centrów handlowych w Myślenicach. Jego wartość to ponad tysiąc złotych. 14-letnia myśleniczanka pozostawiła go tam i wspólnie z przyjaciółmi poszła na zakupy. Kiedy wyszła ze sklepu, okazało się, że jednoślad został skradziony. Po zgłoszeniu kradzieży w komendzie powiatowej kryminalni od razu podjęli działania i wpadli na trop złodzieja. Nagranie z monitoringu pozwoliło zawęzić krąg podejrzewanych. Już w czwartek policjanci Wydziału Kryminalnego zapukali do drzwi złodzieja. Ten przyznał się, że ukradł rower. Jednak z pilnej potrzeby pozyskania gotówki, postanowił sprzedać go za wielokrotnie zaniżoną kwotę. Udało mu się to jeszcze tego samego dnia. Kryminalni, idąc za tropem, wkrótce odwiedzili również pasera, który ukrywał rower w piwnicy. Obydwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty. Zarówno za kradzież, jak i za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Dzisiaj rower trafił w ręce właścicielki. Policjanci Wydziału Prewencji wyposażyli go dodatkowo w odblaski, aby użytkowniczka była lepiej widoczna na drodze. Utrata roweru w wakacje to dla młodej myśleniczanki ogromny problem. Tym bardziej cieszymy się, że jednoślad tak szybko wrócił do 14-latki.


Informacja:KPP w Myślenicach
Oficer prasowy/st. sierż. Dawid WietrzykRedakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.