Siepraw. Sprawca rozboju z użyciem noża zatrzymany
Dodane przez redakcja dnia Kwiecień 05 2019 15:52:09
Tekst alternatywny
Na miejsce natychmiast, na sygnałach pojechał patrol interwencyjny. Mundurowi rozpytali wciąż jeszcze roztrzęsioną ekspedientkę o przebieg wydarzeń.

Rozszerzona zawartość newsa


Policjanci z Myślenic zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów spożywczych w Sieprawiu z nożem w ręku i zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy, po czym uciekł i ukrywał się w lesie. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Wczoraj o godzinie 15:45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów spożywczych doszło do rozboju. Na miejsce natychmiast, na sygnałach pojechał patrol interwencyjny. Mundurowi rozpytali wciąż jeszcze roztrzęsioną ekspedientkę o przebieg wydarzeń
Kobieta opisała, że nieznany jej mężczyzna wtargnął do sklepu i grożąc nożem, zażądał gotówki. Przerażona wołała o pomoc, jednak bezskutecznie – w pobliżu nie było nikogo. Wtedy napastnik otworzył kasę i zabrał pieniądze, po czym uciekł w kierunku Świątnik.

Na szczęście ofiara napadu dokładnie zapamiętała rysopis sprawcy. Po kilkunastu minutach od zgłoszenia okolice patrolowali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni. Na miejscu pojawił się również pies tropiący z przewodnikiem. Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo Śledczego sprawdzali również tereny leśne między Sieprawiem i Rzeszotarami.

Około 17:30 Właśnie pośród drzew, wypatrzyli postać kryjącą się w trawie. 36-latek (mieszkaniec powiatu krakowskiego) został zatrzymany. Tylko niespełna 2 godziny cieszył się ze zrabowanych pieniędzy. Jutro zostaną przedstawione mu zarzuty. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.źródło: Policja MyśleniceRedakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.