Budowa linii kolejowej Kraków-Myślenice ????
Dodane przez redakcja dnia Luty 20 2019 18:56:04
Tekst alternatywny
Opracowanie, którego podejmie się firma International Management Services, ma określić możliwości stworzenia efektywnego i nowoczesnego systemu transportu zbiorowego.

Rozszerzona zawartość newsa


Marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz przedstawiciele gmin zaangażowanych w realizację istotnej dla mieszkańców regionu inwestycji przekazali umowę na opracowanie koncepcji z elementami studium wykonalności dla nowej linii kolejowej Kraków – Świątniki Górne – Siepraw – Myślenice.

Opracowanie, którego podejmie się firma International Management Services Sp. z o.o. ma określić możliwości stworzenia efektywnego i nowoczesnego systemu transportu zbiorowego, który usprawni podróżowanie po obszarze gmin leżących na trasie Kraków-Myślenice.
To kolejny ważny krok w kierunku budowy linii kolejowej Kraków-Myślenice. Dziś przekazaliśmy umowę wykonawcy na opracowanie koncepcji.

- mówił marszałek Witold Kozłowski.

Małopolanie podczas swoich podróży coraz częściej wybierają kolej. Jako samorząd województwa dokładamy wszelkich starań, by siatka połączeń w całym województwie nieustannie się poszerzała, by mieszkańcy z każdego zakątka regionu mogli do szkoły czy pracy dojechać pociągami w jak najlepszych, komfortowych i bezpiecznych warunkach. Linia kolejowa Kraków-Myślenice – to będzie zdecydowanie nowa jakość

-dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.Firma International Management Services Sp. z o.o, która wygrała przetarg, przez najbliższe kilka miesięcy będzie analizować możliwości poprawy obsługi transportowej wskazanego obszaru, aby określić nie tylko możliwości techniczne czy finansowe inwestycji, optymalny model obsługi, ale przede wszystkim zarysować plan przebiegu nowego połączenia, które w przyszłości usprawni podróże w tej części regionu.

Wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 441 tys. zł. W kosztach partycypuje Województwo Małopolskie (33,34 %), gmina miejska Kraków i gmina Myślenice (po 22,22 %), a także gmina Świątniki Górne i Siepraw (po 11,11 %). Zakończenie prac nad opracowaniem koncepcji przewidziano na drugą połowę lipca br.


Źródło informacji:UM w KrrakowieGALERIA

foto: UM w Krakowie / zdjęcia 2Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.