Bobry w naszej okolicy (foto)
Dodane przez redakcja dnia Grudzień 30 2018 19:07:42
Tekst alternatywny
Nasza wizyta na żerowisku bobrów, nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Pomimo licznych śladów wskazujących na obecność, nie udało nam się ich zobaczyć.

Rozszerzona zawartość newsa


Nasza wizyta na żerowisku bobrów, nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Pomimo licznych śladów wskazujących na obecność, nie udało nam się ich zobaczyć.

Być może płochliwość tych zwierząt była przyczyną niepowodzenia obserwacji. Udało nam się jedynie sfotografować dowody ich obecności. Powalone drzewa, dwie tamy oraz mętna woda świadczą o niedawnej aktywności bobrów w tym miejscu.
Bóbr europejski jest największym gryzoniem Europy. Masa ciała osiąga od 13 do 36 kilogramów, długość ciała 90-140 cm, a długość ogona 20 -24,5 cm. Tułów jest masywny i krępy, przechodzi prawie bez zaznaczenia szyi w okrągłą głowę.

Bobry są aktywne przez cały rok i nie zapadają w sen zimowy. W zimie pływają pod lodem oraz pożywiają się w zaciszu nory.

Działalność inżynieryjna bobrów jest wywołana potrzebą zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Stały i podwyższony poziom wody pozwala na ukrycie podwodnych wejść do schronień - domków (żeremi) i nor, umożliwia zatopienie magazynów pokarmu na zimę, skraca drogę ucieczki w przypadku żerowania bobrów na lądzie i ułatwia spławianie drewna.GALERIA

foto: S -I / zdjęć 11Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.