Absurd drogowy w Gminie Świątniki. G (foto)
Dodane przez redakcja dnia Listopad 03 2018 12:59:02
Tekst alternatywny
Skrzyżowanie ul. Anieli Salawy z ul. Sieprawską na terenie Gminy Świątniki Górne, czy ktoś tutaj nie przesadził ?

Rozszerzona zawartość newsa


WASZE SPOSTRZEŻENIA

Skrzyżowanie ul. Anieli Salawy z ul. Sieprawską na terenie Gminy Świątniki Górne, czy ktoś tutaj nie przesadził ?

Jak zachować się na tym skrzyżowaniu ? Do którego znaku się dostosować. Ustąpić pierwszeństwa przejazdu bez zatrzymywania, czy ustąpić zatrzymując się ?

W kodeksie drogowym niema znaków ważniejszych i mniej ważnych. Wszystkie znaki są na równi ważne. W tym przypadku ktoś bezmyślnie i niepotrzebnie postawił dwa całkiem co innego znaczące znaki obok siebie. Na dodatek zrobił to w sposób, w którym jeden znak zasłania drugi, ponieważ stoją w odległości około metra od siebie.
Różnica polega tylko na tym, że znak "ustąp pierwszeństwa" nie nakłada na kierującego bezwzględnego obowiązku zatrzymania pojazdu przed skrzyżowaniem, podczas gdy znak "Stop" taki obowiązek nakłada.

Około 50 m przed tymi znakami stoi jeszcze jeden znak ,,ustąp pierwszeństwa’’

Problem w tym, że każdy kierowca wie że ma tam ustąpić pierwszeństwa , lecz trudno określić czy należy się bezwzględnie zatrzymać czy nie.


GALERIA

foto: M.Z / zdjęć 4


Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.