Funkcjonariusze KPP Myślenice uniewinnieni
Dodane przez redakcja dnia Listopad 02 2018 11:00:00
Tekst alternatywny
Sąd Rejonowy w Myślenicach 31 października 2018r. ogłosił wyrok w sprawie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych w 2016 roku.

Rozszerzona zawartość newsa


Sąd Rejonowy w Myślenicach 31 października 2018r. ogłosił wyrok w sprawie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych w 2016 roku. Teraz będą mogli powrócić do pracy.W lipcu 2016 roku funkcjonariusze BSW zatrzymali czterech policjantów Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.
Przedstawiono im m.in. zarzuty przekroczenia uprawnień, przyjęcia korzyści majątkowej oraz poświadczenie nieprawdy. Przedstawione przez BSW oskarżenia nie znalazły potwierdzenia w materiale dowodowym.

Wyrok, który zapadł uniewinnia dwóch funkcjonariuszy, umarza sprawę wobec trzeciego, czwarty zaś zapłaci jedynie grzywnę. Uniewinnieni funkcjonariusze po ponad dwuletnim zawieszeniu wkrótce powrócą do służby. Dwóch pozostałych już wcześniej rozstało się z formacją. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.


Informacja prasowa KPP Myślenice

Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.