Mogilany, ewakuacja z powodu wycieku gazu
Dodane przez redakcja dnia Lipiec 10 2018 21:28:45
Sufi w tulipanach
Kierujący pojazdem ciężarowym podczas wykonywania manewru zawracania najechał na zbiornik o pojemności 30 tyś. litrów z zawartością gazu propan-butan, w wyniku czego doszło do rozszczelnienia zbiornika i wycieku gazu.
Rozszerzona zawartość newsa


W dniu wczorajszym (09.07.2018) w Mogilanach przed godz. dziewiątą na terenie jednej z firm, kierujący pojazdem ciężarowym podczas wykonywania manewru zawracania najechał na zbiornik o pojemności 30 tyś. litrów z zawartością gazu propan-butan, w wyniku czego doszło do rozszczelnienia zbiornika i wycieku gazu.

Na miejsce przybyła załoga straży pożarnej i policja. Wspólnie przeprowadzili ewakuację około 40 osób z terenu firmy oraz zabezpieczyli miejsce. Uszkodzony zbiornik został sprawnie uszczelniony, czym zapobiegnięto dalszemu rozprzestrzenianiu się gazu. Na miejscu obecny był również technik kryminalistyki oraz prokurator - wykonano oględziny.
Kierujący Tirem 33-letni mieszkaniec Częstochowy, który spowodował zagrożenie, został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, gdzie usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy /art. 164 par 2 kk/, do czego się przyznał.


Źródło informacji:KPP Kraków
Foto:kraków112.pl/Krakowsiek Ratownictwo w ObiektywieRedakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.