Wystający pień na poboczu drogi (ul. Królewska)
Dodane przez redakcja dnia Lipiec 01 2018 17:42:33
Sufi w tulipanach
Od pewnego czasu otrzymujemy informacje od mieszkańców, którzy zwracają uwagę na pień, który został po wycięciu drzewa przy ul Królewskiej. Pomimo niedawnego remontu drogi, pnia nie usunięto.
Rozszerzona zawartość newsa


Od pewnego czasu otrzymujemy informacje od mieszkańców, którzy zwracają uwagę na pień, który został po wycięciu drzewa przy ul Królewskiej. Pomimo niedawnego remontu drogi, pnia nie usunięto.

Zdaniem osób, które nas o tym informowały, wystający pień pomimo tego, że znajduje się na poboczu, to jednak jest zbyt blisko drogi. To z kolei w sytuacji, kiedy samochody się wymijają, może spowodować, że pojazd zjedzie na pobocze i zahaczy o wystający pień.

Sprawdziliśmy te doniesienia. Pień, o którym mowa znajdują się po prawej stronie drogi, jadąc od strony Świątnik Górnych w kierunku centrum Sieprawia. Z naszych obserwacji wynika, że przy zachowaniu odpowiedniej prędkości nie sposób zjechać na pobocze, wymijając nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Jednak zdarzają się przypadki, w których podczas wymijania jeden z kierujących nie trzyma się blisko prawej strony jezdni, co zmusza drugiego kierowcę do zjechania na pobocze i wówczas może dojść do tragedii.




Do takiej sytuacji może dojść po zmierzchu, gdyż ul. Królewska na tym odcinku jest całkowicie pogrążona w ciemnościach i pień znajdujący się kilkanaście centymetrów od jezdni może być niewidoczny dla kierującego, zwłaszcza podczas wymijania gdy zostanie oślepiony światłami pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka.

Nowo wyremontowana droga jest na tyle szeroka, że mieszczą się na niej wymijające się samochody osobowe. Nie ulega jednak wątpliwości, że na pewno należy zachować ostrożność na tym odcinku.


GALERIA

foto: Siepraw Info / zdjęć 3










Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.