20 osób rannych w wypadku na Zakopiance (foto)
Dodane przez redakcja dnia Czerwiec 08 2018 16:33:25
Sufi w tulipanach
Dzisiaj o godzinie 10:40 na „zakopiance” DK 7 w miejscowości Tenczyn powiat myślenicki doszło do zderzenia autobusu przewożącego wycieczkę szkolną.
Rozszerzona zawartość newsa


Dzisiaj o godzinie 10:40 na „zakopiance” DK 7 w miejscowości Tenczyn powiat myślenicki doszło do zderzenia autobusu przewożącego wycieczkę szkolną, który poruszał się w kierunku Krakowa z samochodem ciężarowym jadącym w kierunku Zakopanego, a także pojazdem osobowym. Autobus przewoził 43 siódmoklasistów z jednej z warszawskich szkół podstawowych oraz ich 3 opiekunów.

W wyniku zdarzenia rannych zostało 20 osób, które trafiły karetkami pogotowia oraz śmigłowcami do małopolskich szpitali. 4 osoby z ciężkim obrażeniami ciała to kierowca autokaru, kierujący samochodem ciężarowym, dziecko i opiekun uczniów. Pozostałych 28 uczestników wypadku nie wymagających hospitalizacji zostało umieszczonych w jednej z okolicznych szkół.

Osobom uczestniczącym w zdarzeniu udzielana jest też pomoc psychologiczna.
Na miejscu pracują policjanci ruchu drogowego zabezpieczają ślady i ustalają przebieg zdarzenia. Z uwagi na rozmiar wypadku - droga pozostaje na kilka godzin zablokowana w obu kierunkach, dlatego też policjanci kierują samochody na wyznaczone objazdy: Lubień, Mszana Dolna, Rabka Zdrój.

Podczas dzisiejszych działań ratowniczych wziął udział śmigłowiec służby SAR z LZPR Kraków. Śmigłowiec Mi8 zabrał z miejsca wypadku 7 lżej rannych dzieci oraz jedną osobę dorosłą. Akcja śmigłowca koordynowana była przez Cywilno Wojskowy Ośrodek Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego ARCC w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Krakowa oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w zdarzeniu nr 12 272 90 22.źródło informacji: KWP w Krakowie


GALERIA

foto: KWP Kraków / Jan Mrowczyk - zdjęć 6


Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.