Policjanci myślenickiej drogówki wyciągnęli z samochodu nieprzytomnego mężczyznę
Dodane przez redakcja dnia Maj 07 2018 15:48:47
Sufi w tulipanach
Wczoraj, tuż po godzinie 15:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Myślenice patrolując ulice zauważyli ludzi gromadzących się wokół stojącego na drodze samochodu Alfa Romeo.
Rozszerzona zawartość newsa


Wczoraj, tuż po godzinie 15:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Myślenice patrolując ulice zauważyli ludzi gromadzących się wokół stojącego na drodze samochodu Alfa Romeo. Przechodnie zaglądali do niego, szarpali za klamki, słychać było wołanie o pomoc.

To spowodowało natychmiastową reakcję policjantów. Jak się okazało szybka reakcja miała ogromne znaczenie. Na miejscu kierowcy znajdował się około 30- letni mężczyzna, był nieprzytomny, miał drgawki, a drzwi pojazdu były zamknięte.
Kiedy będąca na miejscu policjantka wzywała pogotowie, sierż. Maciej Apryasz, aby ratować kierowcę Alfy Romeo rozbił szybę, odblokował drzwi wyciągnął poszkodowanego z samochodu. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem mężczyzny, asekurowali go, aby zapobiec urazom. 30-latek w dalszym ciągu był nieprzytomny, miał drgawki.

Jak się później okazało, 30- letni mieszkaniec Myślenic był trzeźwy, a podczas jazdy dostał napadu epilepsji. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów była kluczowa dla powodzenia akcji ratunkowej i stanu zdrowia poszkodowanego.
źródło: Informacja prasowa KPP w Myślenicach

Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.