Zbudujemy pomnik Jana Pawła II (foto)
Dodane przez redakcja dnia Kwiecień 30 2018 19:00:00
Sufi w tulipanach
W Starym Kościele możemy zobaczyć miniaturę pomnika Jana Pawła II, który stanie przy naszym kościele. Możemy również zobaczyć miniaturową makietę całego pomnika wraz z czterema tablicami poświęconymi naszej rodaczce bł. Anieli Salawie.
Rozszerzona zawartość newsa


W Starym Kościele możemy zobaczyć miniaturę pomnika Jana Pawła II, który stanie przy naszym kościele. Możemy również zobaczyć miniaturową makietę całego pomnika wraz z czterema tablicami poświęconymi naszej rodaczce bł. Anieli Salawie.Jak podaje internetowy serwis parafialny:
Wykonawcą projektu, przygotowanego przez zespół duszpasterski, jest artysta rzeźbiarz Andrzej Szczepaniec z Tenczyna, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Założenie składa się z postaci Jana Pawła II i z czterech tablic poświęconych Bł. Anieli Salawie. Tablica I zawiera modlitwę Jana Pawła II, którą odmówił podczas beatyfikacji. Pozostałe trzy tablice ukażą postać błogosławionej na modlitwie, przy pracy i w okazywaniu miłosierdzia .

Aby projekt mógł zostać zrealizowany, wszyscy powinniśmy go wesprzeć finansowo, w miarę swoich możliwości.

Ofiary można składać na konto parafialne, z dopiskiem „darowizna na cele religijne”.

Nr konta: 73 8591 0007 0240 0510 0622 0003


GALERIA

foto: S - I / zdjęć 8


Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.