Kwalifikacja wojskowa 2018 w powiecie myślenickim rozpoczęta
Dodane przez redakcja dnia Luty 05 2018 16:00:00
Sufi w tulipanach
Do 8 marca br. potrwa kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie. Dotyczy 847 osób z terenu powiatu myślenickiego, mężczyzn urodzonych w latach 1994-1998
Rozszerzona zawartość newsa

Do 8 marca br. potrwa kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie. Dotyczy 847 osób z terenu powiatu myślenickiego, mężczyzn urodzonych w latach 1994-1998, a także kobiet urodzonych w latach 1994-1999, posiadających kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, pobierających naukę w szkołach lub akademiach uczelni medycznych i weterynaryjnej oraz o kierunku psychologicznym w roku akademickim 2017/2018.Kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie tradycyjnie odbywa się w Zespole Szkół Prywatnych Osiński. Jej celem jest przyznanie młodym mężczyznom kategorii wojskowej. Pomimo tego, że od lat w Polsce nie ma obowiązkowej, zasadniczej służby wojskowej, kategorie przyznaje się na wypadek ewentualnego zagrożenia.

Za organizację i przebieg kwalifikacji wojskowej z ramienia Starostwa Powiatowego odpowiada Roman Łabaj z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych.


źródło:powiat myślenicki
Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.