Strona Główna · · Czerwiec 18 2019 09:25:46
Zarzuty za usiłowanie zabójstwa


Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Jak wskazuje materiał dowodowy, 33-latek w trakcie awantury, która wywiązała się na spotkaniu towarzyskim zakrapianym alkoholem, kilka razy uderzył znajomego siekierą w głowę. Zatrzymany usłyszał zarzut i trafił do aresztu.

KPP Kraków

W minioną środę (27.02 br.) dyżurny Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych otrzymał zgłoszenie o tym, że na terenie gminy doszło do awantury, w wyniku której mężczyzna został zaatakowany siekierą. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 54-latka z poważnymi ranami głowy oraz odciętym kawałkiem ucha. Mężczyzna był już opatrywany przez załogę pogotowia. Mundurowi zatrzymali 33-latka, który próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Jak się później okazało był on również poszukiwany przez organy ścigania do ustalenia miejsca pobytu.Z ustaleń mundurowych wynikało, że w mieszkaniu 54-latka odbywała się impreza towarzyska, na której biesiadnicy wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie między dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki, w wyniku której 33-latek zadał gospodarzowi kilka uderzeń w głowę ostrzem oraz trzonem siekiery. W trakcie zdarzenia obaj byli nietrzeźwi. Podejrzany miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, pokrzywdzony z kolei 2,5 promila.


54-latek w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala, 33-latek natomiast do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.


1 marca br., na podstawie zgromadzonego materiału, prokurator przedstawił 33-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa ze skutkiem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego więzienia. Tego samego dnia, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.Źródło: KPP KrakówRedakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

redakcja dnia marzec 05 2019 16:18:24
0 Komentarzy · 2014 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
-------

Zaloguj się

Ukryj panel

Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl