Strona Główna · · Luty 18 2020 13:40:00
Najczęściej czytane

Tekst alternatywny Ścieki wprost do rzeki (foto video)

Tekst alternatywny Procesja Bożego Ciała (foto video)

Tekst alternatywny Siepraw Budżet Obywatelski Sondaż

Kurtki i płaszcze damskie - zobacz na Ceneo.pl


Tekst alternatywny Łoś w Myślenicach

Tekst alternatywny Sieprawski bieg przełajowy

Tekst alternatywny Rejs po zalewie dobczyckim

Tekst alternatywny Sprawca napadu na tle seksualnym aresztowany

Tekst alternatywny Czy mieszkańcy mają kontakt z sołtysami
Mieszkanka gm. Świątniki Górne – straciła blisko 20 tys


Kolejne oszustwa internetowe na terenie powiatu krakowskiego. Tym razem przestępcy podsyłają linki z fałszywymi witrynami banków i w ten sposób pozyskują dane do logowania na rachunki bankowe, z których kolejno dokonują kradzieży dużych kwot.

W taki sposób została oszukana 32-letnia mieszkanka gm. Świątniki Górne. 07 lutego br. kobieta odnalazła na stronie internetowej OLX atrakcyjne ogłoszenie - dotyczyło oddania za darmo butów dziecięcych, należało jedynie zapłacić za kuriera kwotę 10 zł. 32-latka kontaktowała się ze sprzedającym za pośrednictwem komunikatora na OLX. Oferujący na ogłoszeniu posługiwał się wyłącznie Nickiem. Kobieta na jego prośbę podała swoje dane wraz z numerem telefonu, które rzekomo miał przekazać kurierowi. Kolejno, na swój telefon otrzymała link do strony internetowej z nazwami różnych banków, spośród których wybrała swój i zalogowała się podając login oraz hasło. Szata graficzna witryny tego banku nieznacznie różniła się od faktycznej, przez co kobieta nie zorientowała się, że jest fałszywa. Po zalogowaniu pojawiła się strona z opisem „płatności Payu”, więc wykonała przelew w kwocie 10 zł, celem opłacenia kuriera. Przy tym przelewie system wymagał podania jednorazowych kodów, jednak dopiero po wpisaniu trzeciego płatność została zrealizowana.

Na drugi dzień okazało się, że z konta bankowego mieszkanki gm. Świątniki Górne zostały pobrane środki w trzech transzach, łącznie w kwocie bliskiej 20 tys. zł
APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!

Przestępcy próbujący ukraść pieniądze z konta potrafią zmodyfikować wygląd strony banku wyświetlanej na danym komputerze. Umiejętność zwrócenia uwagi na podejrzane zmiany w jej wyglądzie lub zawartość mogą pomóc uratować pieniądze przed kradzieżą. Oszuści internetowi w tym celu stosują różne metody. Nakłaniają swoje ofiary do wchodzenia na fałszywe witryny banków. Ich adresy najczęściej rozsyłane są za pomocą poczty elektronicznej i zawierają budzący niepokój komunikat (np. o naruszeniu bezpieczeństwa konta) oraz link prowadzący do serwera przestępców. Link może z pozoru wyglądać identycznie jak znany adres strony, lecz dopiero najechanie na niego kursorem myszy lub otwarcie go w przeglądarce pokazuje, że adres serwera różni się od prawdziwego. Można uniknąć ryzyka wejścia na serwer przestępców samodzielnie wpisując adres strony banku i nigdy nie klikając w linki rzekomo do niego prowadzące. Może się zdarzyć, że przestępcy zainfekują komputer złośliwym oprogramowaniem, które potrafi modyfikować wygląd strony banku. W takiej sytuacji nawet gdy odwiedzimy prawdziwą witrynę swojego banku, to przestępcy mogą wpływać na jej wygląd i zawartość. Zauważyć to można dopiero, gdy na stronie banku pojawi się niecodzienny komunikat


Przykłady stosowane do tej pory przez przestępców to:

•informacje o pracach serwisowych lub innych przerwach w dostępie
•prośba o podanie danych karty płatniczej
•informacja o konieczności zwrotu niesłusznie otrzymanego przelewu
•prośba o instalację dodatkowego oprogramowania na telefonie
•prośba o podanie pełnych danych osobowych
•propozycja darmowego ubezpieczenia transakcjiŹródło informacji: KPP KrakówRedakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

redakcja dnia luty 12 2019 17:33:05
0 Komentarzy · 1268 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 189
Najnowszy Użytkownik: Sylwia
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl