Strona Główna · · Kwiecień 21 2019 18:12:44
Policjanci usłyszeli zarzuty za współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą


Małopolski Wydział Zamiejscowy do Spraw Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Biura Spraw Wewnętrznych Policji Wydział w Krakowie, prowadzi postępowanie przeciwko sześciu funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach podejrzanym o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych.

Zatrzymano sześciu policjantów

W toku postępowania na polecenie prokuratorów Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zatrzymano sześciu funkcjonariuszy Policji. W trakcie śledztwa prokuratorzy ustalili, że dwóch policjantów, w celu osiągniecia korzyści majątkowych i osobistych, współdziałało z członkami zorganizowanej grupy przestępczej i pomagało im uniknąć odpowiedzialności karnej. Prokuratorzy ustalili, że grupa ta działała w okresie od 2014 do 2016 roku i miała na celu popełnianie przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności w tym ułatwiania uprawniania prostytucji i czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji. Policjanci pomagali uniknąć członkom grupy odpowiedzialności w zakresie urządzania i prowadzenia w agencji towarzyskiej gier hazardowych na automatach oraz sprzedaży w tej agencji alkoholi bez wymaganego zezwolenia.
W toku śledztwa prokuratorzy Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie ustalili, że policjanci uprzedzali członków zorganizowanej grupy przestępczej o planowych kontrolach policyjnych w agencji towarzyskiej oraz w ramach powierzonych im obowiązków nie dokonywali rzetelnych kontroli tej agencji m.in. nie sprowadzali wymaganych dokumentów na prowadzenie działalności, nie legitymowali i nie ustalali osób tam przebywających. Policjanci wykonywali swoje obowiązku służbowe w sposób pobieżny. Jak ustalili prokuratorzy jeden z zatrzymanych policjantów otrzymał korzyść majątkową od właściciela agencji towarzyskiej.

Instruktor wyszkolenia strzeleckiego usłyszał zarzuty

Prokuratorzy Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie przedstawili jednemu z zatrzymanych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, pełniącemu obowiązki instruktora strzelania, zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. Prokuratorzy wskazali, że funkcjonariusz Policji prowadził szkolenia niezgodnie z obowiązującymi przepisami, ujawnił na listach strzelań osoby w nim nieuczestniczące i dokonał przywłaszczenia powierzonego mu mienia w postaci amunicji, fałszując dokumentację szkoleniową i rozliczeniową amunicji. Funkcjonariuszowi temu zarzucono także posiadanie amunicji bez zezwolenia. Czterech z funkcjonariuszy usłyszało zarzuty poświadczenia nieprawdy co do okoliczności mających znaczenie prawne, a mianowicie uczestniczenia w strzelaniu i pobrania amunicji.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych, prokuratorzy podejmą decyzję co do stosowania wobec podejrzanych środków zapobiegawczych.

Wobec członków grupy skierowano akt oskarżenia

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie w maju 2018 roku skierował akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, z którymi współpracowali zatrzymani policjanci. Członków grupy oskarżono m.in czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji, handel ludźmi oraz o posiadanie bez zezwolenia broni typu Scorpion i amunicji. Postępowanie prowadzone jest przed Sądem Okręgowym w Krakowie.


Dział Prasowy
Prokuratura KrajowaRedakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

redakcja dnia październik 31 2018 19:06:37
0 Komentarzy · 1291 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
-------

Zaloguj się

Ukryj panel

Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl