Strona Główna · · Marzec 20 2019 08:02:38
Szlachetna Paczka MYŚLENICE- W poszukiwaniu Wolontariuszy


Szlachetna Paczka działa od 2001 roku i jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawanych projektów społecznych w Polsce. Ale na czym konkretnie polega? Oczywiście na pomaganiu! Zrzesza ze sobą wolontariuszy, darczyńców oraz rodziny, które potrzebują pomocy.

Od początku: Zgłaszasz się na stronę www.szlachetnapaczka.pl i klikasz w rubrykę "zostań wolontariuszem" wybierasz rejon "Myślenice" następnie wypełniasz zgłoszenie i czekasz na odzew. Kiedy już jedną nogą jesteś w naszej drużynie, przychodzi czas na spotkanie z liderem rejonu w ramach rekrutacji.

Tak brzmi poważnie, ale to zwykła luźna rozmowa przy kawie! Opowiadasz nam coś o sobie, dzielisz się tym co w Tobie fajne. Później szkolenie wszystkich wolontariuszy w danym rejonie i... możesz działać, jesteś w naszej drużynie SuperW! Dostajesz pod opiekę kilka rodzin, umawiasz się z nimi na spotkanie i przeprowadzasz rozmowę na temat tego co dzieje się obecnie w ich życiu, jak to się stało, ze znaleźli się w tak trudnej sytuacji. Następnie tworzysz opis rodziny, który później widnieje na stronie Szlachetnej Paczki. Co później? Pojawia się Darczyńca! Wybiera Twoją rodzinę, rozmawiasz z nim o potrzebach tej rodziny, a on kompletuje dla niej paczki, które w dzień Finału zostają doręczone na magazyn w Twoim rejonie.




Przechodzimy własnie do najfajniejszej rzeczy...najfajniejszego weekendu w całym roku...weekend cudów- FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI. W tym roku będzie on 8,9 grudnia. Wszyscy wolontariusze wraz ze swoim liderem spotykają się w magazynie Szlachetnej Paczki (w tym przypadku w Myślenicach) i wspólnie czekają na darczyńców którzy przywożą paczki, które stworzyli dla wybranych rodzin. Następnie Ty, wolontariuszu udajesz się z paczkami do swoich rodzin i obdarowujesz ich prezentami od darczyńców. Jest magicznie. Jest pięknie. Jest wzruszająco. Jest śmiech. Są łzy. Jest CUDownie. Szlachetna Paczka jest przede wszystkim pomocą dla drugiego człowieka, dla rodzin, których dotknęła bieda, którym powinęła się noga w życiu, ale również daje wiele nam- wolontariuszom. Uczy miłości, szacunku, cierpliwości, zrozumienia. Uczy nas jak być lepszym człowiekiem, lepszą wersją samego siebie, wyciąga z nas to co mamy najcenniejsze. No bo jak przejść obojętnie obok starszej, samotnej pani, której ledwo wystarcza na przeżycie, ale mimo to sama rozmowa z wolontariuszem jest dla niej ważniejsza niż wszystko inne. A na pytanie o szczególny prezent na święta wymienia pierś z kurczaka.. Jak przejść obojętnie obok kogoś, dla kogo luksusem jest łóżko, garnki, ciepła woda. Przykładów jest mnóstwo.

Natomiast Wolontariuszy jest niewiele. Zapraszam Cie do nas.. przyjdź, przynieś ciepły uśmiech, gorącą energie, chęć pomagania. Jeśli jesteś otwarty na świat, na drugiego człowieka, jeśli nie chcesz stać obok , tylko działać, to dołącz do nas ! Tylko ostrzegam.. jeśli raz do nas przyjdziesz, będziesz chciał wracać co roku! :)


Dziękuje,
Dominika Pamuła
Lider Szlachetnej Paczki Myślenice








Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

redakcja dnia październik 04 2018 17:56:49
0 Komentarzy · 467 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy




Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
-------

Zaloguj się

Ukryj panel

Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Statystyki
stat4u
z.d





========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl