Strona Główna · · Marzec 20 2019 08:52:00
Bezczelność UMiG Świątniki Górne przekracza wszelkie granice (foto)


Historia zaczęła się ładnych kilka lat wstecz. Wówczas to urzędnicy Urzędu Miasta i Gminy Świątniki Górne, chodzili i prosili właścicieli działek o pozwolenia na przejście z rurami kanalizacyjnymi. Tak też było w tym przypadku, przyszli i prosili. Właścicielka działki wyraziła zgodę , teraz Gmina odpłaca się pięknym za nadobne.

Gmina za okazaną zgodę pokazuje że władza, nawet tak mała jak Urząd Gminy stoi ponad prawem.

Ta niby rurka która miała przechodzić przez działkę okazała się rurą do mającej powstać przepompowni ścieków, mającej powstać na działce obok.
Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że Gmina nie posiada drogi dojazdowej do wybudowanej przepompowni. Od czasu budowy do dnia dzisiejszego w razie jakiejkolwiek awarii, prac konserwacyjnych, pielęgnacyjnych i drobnych napraw, bezprawnie wjeżdżają przez prywatną działkę, ponieważ swojego dojazdu nie posiadają. Tak było również kilka dni temu.


Spraw trafiła do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – Wydział Infrastruktury.

Wydział Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie 10.06.2014r. wszczął na żądanie pełnomocnika właścicielki działki postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji Starosty Krakowskiego z dnia 12.10.2004 r. którą udzielono inwestorowi tj. Gminie Świątniki Górne pozwolenia na budowę przepompowni dla Świątnik Górnych.

Ponieważ w swoim wniosku pełnomocnik wyjaśnił, iż w ramach realizacji prac przewidzianych powyższą decyzją, wybudowana została przepompownia ścieków na sąsiedniej działce, oraz że gmina do swojej działki nie posiada drogi dojazdowej. Podczas budowy cały czas korzystali z działki prywatnej, z której bez zgody właścicielki zrobili sobie drogę dojazdową. I od tamtej pory w razie konieczności dojazdu do przepompowni nadal samowolnie wjeżdżają na teren prywatny.

Z wystąpień przekazanych przez Urząd Gminy Świątniki Górne wynika, że inwestor nie posiada prawa do korzystania z nieruchomości w celu połączenia przedmiotowej przepompowni z drogą publiczną.

Urząd Wojewódzki zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie ( i ewentualne udokumentowanie ) czy obecnie zapewniony jest dojazd do ww. przepompowni w celu wykonywania bieżącej konserwacji, remontów i napraw , których wymaga obiekt budowlany znajdujący się w stanie ciągłej pracy.


Odpowiedź z Urzędu Gminy Świątniki

Dostęp do wykonanej przepompowni jest możliwy od strony innych działek. Oraz poinformowali że przepompownia jako obiekt budowlany nie wymaga drogi dojazdowej

Udaliśmy się na miejsce w celu zobaczenia tych możliwości dojazdu od strony innych działek.

Co zobaczyliśmy. Przepompownia znajduje się na bagnistej łące , dookoła zarośnięta krzakami z brakiem możliwości dojazdu z którejkolwiek strony. Na dodatek prócz zarośli .bagna i krzaków płynie tam jeszcze rzeka. Więc Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne , kłamał pisząc o innych dojazdach, których w rzeczywistości nie potrafił wskazać, ponieważ nie istnieją.

Poniżej prezentujemy zdjęcia Tych ,,dojazdów z innych stron”


GALERIA

foto: Siepraw Info / zdjęć 5


Odpowiedź Urzędu Wojewódzkiego

Ponieważ wyjaśnienie nie stanowiło jednoznacznej odpowiedzi na zapytanie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego , tutejszy Urząd ponownie skierował pismo do Urzędu Gminy Świątniki z prośbą o wyjaśnienie: dlaczego uznano , iż działka na której zaprojektowano przepompownie nie wymaga połączenia z drogą publiczną, zgodnie z przepisami art. 34 ust. 3 pkt b ustawy Prawo Budowlane.

I tak sprawa ciągnęła się latami. Gmina Świątniki nie wskazała Urzędowi Wojewódzkiemu w Krakowie drobi jaką posiada do przepompowni. (ponieważ taka droga nie istnieje )

Tłumacząc ogólnie że mają dojazd z każdej strony. Z dwóch stron jest bagno, z jednej płynie rzeczka.

Niestety takie tłumaczenie , bez wskazanie konkretów wystarczyło Urzędowi Wojewódzkiemu w Krakowie, żeby sprawę zakończyć, na niekorzyść pokrzywdzonej.

Sporna działka to niewielki kawałek gruntu nie wiele szerszy od drogi. Już w 2011 roku pokrzywdzona widząc swoją bezradność i bezkarność ze strony Urzędu Gminy, zaproponowała sprzedaż Gminie tego kawałka gruntu.

W odpowiedzi z dnia 21.06.2011 r. z Urzędu Gminy, usłyszała o braku środków w budżecie , oraz że postarają się o ujęcie na ten cel środków w budżecie na okres następny.
Obiecanki cacanki, środków na ten cel nie ujęto ani w 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 oraz 2018 roku.

Widocznie uznano, że po co komuś za coś płacić , skora można korzystać z tego za darmo. I tak właśnie postępują, kiedy tylko jest potrzeba jadą samowolnie tak jak po swoim. Pomimo tego iż posiadają dojazd (jak twierdzą ) z każdej strony.

Dlaczego bramkę do przepompowni zrobili od strony wyżej wymienionej działki ?

Na koniec nasuwa się pytanie po co im te dojazdy z każdej strony, skoro w piśmie do Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie stwierdzili że takie obiekt nie musi mieć drogo dojazdowej. Dlaczego bezprawnie naruszają czyjąś prywatność ?. Dlaczego zniszczyli posadzone na działce młode drzewka.

Na te pytania nie uzyskamy odpowiedzi, ponieważ Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne , nabrał wody w usta i milczy, uprawiając swoją samowolkę dalej.


Żeby wyjaśnić takie zachowanie tym razem skontaktowaliśmy się z Radą Gminy Świątniki i czekamy na odpowiedź. Tylko czy się doczekamy ?


Rada Gminy Świątniki Górne nie raczyła odpowiedzieć nam na pytanie dlaczego tak postępują. No cóż pewno mają zakaz wypowiadania się w tej sprawie. Próbowaliśmy znaleźć kontakty do poszczególnych radnych gminy. O dziwo żaden radny nie ma podanego kontaktu, ani telefonicznego ani e-mail, to chyba jedyna taka gmina w Polsce w której z radnym nie można się skontaktować.

Natalia.M


Wszelkie treści komentarzy, publikowane są przez użytkowników na ich własną odpowiedzialność i stają się wiadomościami publicznymi – ze wszelkimi tego prawnymi konsekwencjami. Przypominamy że w sieci nie jest się anonimowym, administratorzy strony są w posiadaniu Adresu IP każdego zarejestrowanego użytkownika, który może być udostępniony tylko na żądanie organów prawnych RP.

Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

redakcja dnia październik 23 2018 23:15:00
19 Komentarzy · 7754 Czytań · Drukuj
Komentarze
mustafa dnia wrzesień 08 2018 12:59:40
Nie pozwolił bym,wyszedł bym z siekierą...
Ewelina dnia wrzesień 08 2018 15:50:04
Prawdziwe oblicze burmistrza, dla ogółu wszystko, pojedyncze jednostki ma w dupie.
Wojtek dnia wrzesień 09 2018 08:26:19
Proponuję złożyć pozew do sądu. Chamstwa nie należy tolerować, trzeba je zwalczać w zarodku.
starszy dnia wrzesień 09 2018 15:23:44
Interesuje mnie co na ten temat mają do powiedzenia radni gminy Świątniki. Jak znam życie to raczej żaden nie zechce zabrać w tej sprawie głosu, po co się narażać.
Traper dnia wrzesień 10 2018 18:04:33
Mnie też ta sprawa się nie podoba, za każdym razem w celu wykonania jakiejkolwiek pracy na przepompowni, musimy przechodzić przez cudze pole, ponieważ gmina nie ma swojej drogi. Tak sprawa wygląda od początku i nikt z tym nie raczy nic zrobić.
typek dnia wrzesień 12 2018 21:23:20
To jest normalne chamstwo ze strony gminy. Jakim trzeba być podłym człowiekiem ,żeby tak tak traktować ludzi.smiley
czarna dnia wrzesień 15 2018 14:28:52
To się w głowie nie mieści. Jak to możliwe ????
typek dnia wrzesień 19 2018 19:17:30
Dobre, bardzo dobre, brawo Ewelinasmiley
Traper dnia wrzesień 21 2018 16:31:26
Najbardziej zaskakujący jest fakt ,że człowiek który wykazuje się takim chamstwem i bezczelnością w stosunku do innych śmie jeszcze kandydować. Stanowisko burmistrza powinien objąć ktoś, uczciwy i sprawiedliwy , ktoś kto potrafi załatwiać sprawy gminne, a nie tylko pisać ,że MAMY ZIELONE POJĘCIE,,,,
Ekolog dnia wrzesień 24 2018 19:18:04
Mieszkam w pobliżu i mogę potwierdzić,że prawdą jest korzystanie przez pracowników gminy z cudzej działki. Nie wiedziałem o tym, dopiero po przeczytaniu artykułu się dowiedziałem. Wcześniej myślałem , że to pole jest gminne. Jeżdżą, chodzą, praktycznie jak po swoim. Jak ktoś ma wątpliwości to niech zapyta pracowników komunalnych zatrudnionych w U. G Świątniki. Przy okazji można zapytać , kto im dał prawo do korzystania z prywatnej działki.
Wojtek dnia październik 03 2018 18:54:48
Przy okazji podzielę się super wiadomością, w tegorocznych wyborach na burmistrza startuje pewna pani i jest raczej pewne że pokona obecnego burmistrza. Wówczas w gminie zapanuje normalność, bo to co się teraz dzieje woła o pomstę do nieba.
Ewelina dnia październik 03 2018 19:03:16
Kto startuje bo nic mi na ten temat nie wiadomo .
Wojtek dnia październik 04 2018 19:06:48
MAŁGORZATA DUŻY (Z DOMU SANECKA) KANDYDAT NA BURMISTRZA MIASTA I GMINY ŚWIĄTNIKI GÓRNE.
lukiluki dnia październik 13 2018 14:02:05
Przyznam, że jak to przeczytałem, do tej pory nie mogę ochłonąć. Takiej afery jeszcze u nas nie było, aż dziw, że nic na ten temat nie mówią w ogólnopolskich i światowych mediach (przypadek? nie sądzę). Ale osoby winne tej aferze chyba już muszą się bać, skoro organy państwa użyły aż tak drastycznych środków jak prośba urzędu wojewódzkiego o wyjaśnienie, czy dojazd do przepompowni jest zapewniony. Ojjj, dzieje się!
lukiluki dnia październik 13 2018 14:06:29
A tak w ogóle, czy ktoś może jeszcze raz napisać, jak nazywa się ten nowy, świetny kandydat na burmistrza? Chciałem poruszyć wszystkich ludzi dobrej woli, aby ukrócili ten straszliwy proceder (przepompowniagate) i zagłosowali na tą wspaniałą Panią. Czy może to MAŁGORZATA DUŻY (Z DOMU SANECKA!!!!!) KANDYDAT NA BURMISTRZA MIASTA I GMINY ŚWIĄTNIKI GÓRNE?
tycjan dnia październik 14 2018 12:53:30
Wojtku, to świetna wiadomość!!!!! Dziel się z nami, proszę, takimi świetnymi wiadomościami, wlewaj w nasze serca odrobinę otuchy. W tych ciężkich czasach, kiedy w domach nie ma czystej wody, telefony są na archaiczną korbkę a bezczelność burmistrza skutkuje niewyobrażalnymi wręcz sankcjami (prośba urzędu wojewódzkiego o wyjaśnienie, czy jest dojazd do przepompowni - szok, nie sądziłem, że dożyję takich czasów) potrzeba naszym sercom otuchy.
typek dnia październik 14 2018 17:01:34
tucjan, lukiluki.... Po Przeczytaniu Twoich wpisów nie trudno się domyśleć że pisała je ta sama osoba, bardzo kochająca obecnego burmistrza. Zaskakuje mnie fakt, że Twoje zdanie jest takie samo jakie ma obecna wasza władza. Takiego postępowania nie da się wytłumaczyć, jak można komuś włazić na działkę przez 8 lat. Czy pozwolił byś na to gdyby to była Twoja działka. Jeszcze jedno o co chodzi z tymi telefonami na korbkę ????
lukiluki dnia październik 14 2018 18:55:10
Drogi typku! Po przeczytaniu fascynującego artykułu nietrudno się domyślić, że napisała go osoba całkowicie neutralna i niezwiązana z Jerzym Leszkiem Batko (z domu Saneckim). Rzeczywiście jest to afera na skalę watergate. A z telefonami na archaiczną korbkę - proszę zapytać Jerzego Leszka Batko (z domu Saneckiego).
Ferdek dnia październik 15 2018 19:37:34
Widzę że kogoś tutaj prawda w oczy kole.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 67% [4 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 33% [2 Głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
-------

Zaloguj się

Ukryj panel

Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl