Strona Główna · · Sierpień 15 2018 16:31:37
20 osób rannych w wypadku na Zakopiance (foto)


Dzisiaj o godzinie 10:40 na „zakopiance” DK 7 w miejscowości Tenczyn powiat myślenicki doszło do zderzenia autobusu przewożącego wycieczkę szkolną, który poruszał się w kierunku Krakowa z samochodem ciężarowym jadącym w kierunku Zakopanego, a także pojazdem osobowym. Autobus przewoził 43 siódmoklasistów z jednej z warszawskich szkół podstawowych oraz ich 3 opiekunów.

W wyniku zdarzenia rannych zostało 20 osób, które trafiły karetkami pogotowia oraz śmigłowcami do małopolskich szpitali. 4 osoby z ciężkim obrażeniami ciała to kierowca autokaru, kierujący samochodem ciężarowym, dziecko i opiekun uczniów. Pozostałych 28 uczestników wypadku nie wymagających hospitalizacji zostało umieszczonych w jednej z okolicznych szkół.

Osobom uczestniczącym w zdarzeniu udzielana jest też pomoc psychologiczna.
Na miejscu pracują policjanci ruchu drogowego zabezpieczają ślady i ustalają przebieg zdarzenia. Z uwagi na rozmiar wypadku - droga pozostaje na kilka godzin zablokowana w obu kierunkach, dlatego też policjanci kierują samochody na wyznaczone objazdy: Lubień, Mszana Dolna, Rabka Zdrój.

Podczas dzisiejszych działań ratowniczych wziął udział śmigłowiec służby SAR z LZPR Kraków. Śmigłowiec Mi8 zabrał z miejsca wypadku 7 lżej rannych dzieci oraz jedną osobę dorosłą. Akcja śmigłowca koordynowana była przez Cywilno Wojskowy Ośrodek Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego ARCC w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Krakowa oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w zdarzeniu nr 12 272 90 22.źródło informacji: KWP w Krakowie


GALERIA

foto: KWP Kraków / Jan Mrowczyk - zdjęć 6


Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

redakcja dnia czerwiec 08 2018 16:33:25
0 Komentarzy · 1066 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach

WydarzeniaZdjęcia-Muzyka

Wasze propozycje z Youtube

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Wybory Samorządowe 2018
Internet światłowodowy
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
-------

Zaloguj się

Ukryj panel

Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl