Strona Główna · · Maj 24 2019 16:56:29
Świątniki G. 80 - latek usłyszał zarzut znęcania się nad ptakami


Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali 80 – letniego mieszkańca Świątnik Górnych, pod zarzutem znęcania się nad chronionymi gatunkami ptaków. Mężczyzna przetrzymywał je w niedopuszczalnych warunkach bytowych. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę /23.05 br./ kryminalni, w ramach weryfikacji dokonanych ustaleń operacyjnych, udali się do miejsca zamieszkania 80 – latka. Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania oraz całej posesji znaleźli 35 ptaków objętych ścisłą ochroną gatunkową. Klatki z ptakami znajdowały się w różnych pomieszczeniach domu, w szopie oraz w ogrodzie. Ptaki były przetrzymywane w niedopuszczalnych warunkach bytowych - w małych i zanieczyszczonych odchodami klatkach. Mężczyzna posiadał również „łapanki” na ptaki.
Na miejsce został wezwany biegły z zakresu weterynarii zwierząt prawem chronionych, który potwierdził, że wszystkie znalezione ptaki są dziko występującymi ptakami leśnymi, które są objęte ścisłą ochroną gatunkową. Wśród nich znajdowały się: krzyżodzioby, czyżyki, makolągwy, szczygły oraz kulczyki. Wszystkie ptaki zostały przekazane biegłemu, który zaopiekuje się nimi do czasu wyjaśnienia sprawy.

Z wstępnej opinii biegłego wynika, że przetrzymywanie ptaków w zamknięciu powoduje u nich ogromny stres, z uwagi na brak swobody ruchu, a same warunki, w jakich były przechowywane wskazują na fakt znęcania się nad nimi.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad ptakami, poprzez niezapewnienie im możliwości niezbędnego ruchu przetrzymując je na uwięzi i w niewłaściwych warunkach bytowania /art. 35 ust. 1a w zw. z art. 6 ust. 1a oraz ust. 2 pkt. 10 Ustawy o Ochronie Zwierząt/. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.źródło informacji: KPP w Krakowie


GALERIA

foto: KPP Kraków / zdjęć 11


Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

redakcja dnia maj 28 2018 16:30:16
0 Komentarzy · 1200 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy
Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
-------

Zaloguj się

Ukryj panel

Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl