Strona Główna · · Grudzień 11 2018 21:17:43
Policjanci z Myślenic poszukiwali samobójcy

W minioną sobotę ( 6 stycznia ) tuż przed godziną 22, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach odebrał telefon od zaniepokojonego 29-latka. Zgłosił on, że miedzy nim a młodszym bratem doszło do ostrej kłótni.

Zdenerwowany 21-latek wziął do ręki nóż i przez okno opuścił dom informując jednocześnie o chęci popełnienia samobójstwa. Zgłaszający dodał, że jego brat leczy się psychiatrycznie i zamiary należy uznać za możliwe spełnienia.


Spowodowało to natychmiastową reakcję służb. Na miejsce skierowane zostały patrole, powiadomiona została Państwowa Straż Pożarna, a Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach ogłosił alarm, co wiązało się z przyjazdem funkcjonariuszy, którzy mieli w tym czasie wolne.Poszukiwania trwały. Policjanci sprawdzali okolicę domu w którym mieszkają bracia, pytali sąsiadów, sprawdzali okoliczne posesje. Przed północą do funkcjonariuszy podszedł mężczyzna, przedstawił się. Okazało się, że to zaginiony 21-latek. Według jego relacji faktycznie pokłócił się ze starszym bratem. Podczas sprzeczki 29-latek był agresywny, doszło do szarpaniny i młodszy z braci przestraszony wolał opuścić dom. Udał się do swojego wuja, gdzie spokojnie spędzał czas. Wrócił pod swój dom zaciekawiony obecnością tylu radiowozów w okolicy. Według policyjnych ustaleń młodszy z braci nie jest leczony psychiatrycznie, nie mówił nic o popełnieniu samobójstwa i nie było w tym przypadku zagrożenia życia. W związku z tym, że zgłoszenie nie polegało na prawdzie i skutkowało podjęciem niepotrzebnych czynności zgłaszającemu za fałszywy alarm grozi kara ograniczenia wolności lub grzywna. Sprawca fałszywego zgłoszenia wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Kiedy występuje realne zagrożenie dla życia człowieka policja, służby ratunkowe podejmują wszelkie możliwe działania, aby uratować ludzkie istnienie. Bez względu na dzień tygodnia czy porę dnia. Dlatego bardzo istotne jest aby zgłaszane interwencje polegały na prawdzie. Należy pamiętać, że zaangażowanie służb do bezpodstawnej interwencji skutkuje ich brakiem w miejscu, w którym mogą być akurat potrzebne.


Źródło KPP Myślenice
Redakcja nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

redakcja dnia styczeń 08 2018 16:25:49
0 Komentarzy · 1103 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Menu strony
Polecamy


Sufi w tulipanach

Sufi w tulipanach

Wasze propozycje z Youtube

Sufi w tulipanach
Na Forum
Najnowsze Tematy
Internet światłowodowy
Wybory Samorządowe 2018
Nowi dyrektorzy szkó...
Radio Taxi
Czas wolny
Najciekawsze Tematy
Bieg sieprawski [11]
Nudy Nudy Nudy [7]
Szczepienie psów [7]
awaria kosiarki [7]
Kim jesteśmy? [6]
-------

Zaloguj się

Ukryj panel

Wyszukaj w serwisie
Szukaj:
Newsy Forum
Statystyki
stat4u
z.d

========== ============ ----------------- ------------------- ------------------- ===========

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl